{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Başkan

 

SAYGIDEĞER HEMŞEHRİLERİM,

 

“İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır.” Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin de ifade ettiği gibi, insan, şehri inşa ederken, 

aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise, şehir olarak o görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Sevgi ve aşk medeniyetimiz, tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen medeniyetini beslemiştir, anlayışıyla yola girdik.

Belediyecilik anlayışımızda, insan odaklı ve tüm kesimleri kucaklayan bir yaklaşımla, şehrimizde yaşayanların gönüllerindeki güzellikleri hizmetlerimize yansıtma çabası içerisinde olacağız. 30 Mart 2014 yerel seçimleri, Yeni Türkiye yolunda, 2023, 2053, 2071 hedeflerine uygun Borçka'mızı oluşturmak adına son derece önemliydi. Borçka'mıza hizmet etmek için inşallah siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız takdir ve yetki ile şehrimizi çok daha büyütmeye, güçlendirmeye ve güzelleştirmeye başladık. 

Asıl amaç insana hizmettir. Bu hizmeti gerçekleştirmek için projelerimizle şehrimizi imar ederek, tam kadro hemşehrilerimizin hizmetindeyiz.

Bazı projelerimiz merkezi hükümetle birlikte yürütülecek olup, bu projeler şehrimizin gelişmesine katkı verecek en uygun yaklaşımları ortaya koyacak şekilde belediyemiz tarafından takip edilecektir. 

Daha yaşanabilir, sürdürülebilir, estetik ve kent kimliğini kazanmış şehirler ancak planlı büyüyen şehirlerdir. Bu sebeple Borçka imar planları en kısa zamanda yenilenerek, gelecek nesillere problemleri çözülmüş planlı bir şehir bırakmak için çalışacağız. 

Kıymetli hemşehrilerimden, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde aldığım destek ve hayır duasıyla, hayatım boyunca elde ettiğim tüm başarı, birikim ve tecrübeyi, Borçkama ve hemşehrilerime hizmet etmek için kullanamaya başladım. Borçkamızda daha önce yapılan hizmetlerin üzerine yenilerini ekleyerek şehrimizi her alanda büyütürken, daha güzel, daha yaşanabilir bir Borçka inşa etme gayretinde olacağız. 

Bu vesileyle, siz değerli hemşehrilerime en içten selam, saygı ve sevgilerimi sunarken, daha mutlu insanların yaşadığı Borçka'yı inşa etmek için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum...

   

                                                                                                                                     Aslan ATAN

                                                                                                                          Borçka Belediye Başkanı